Téměř všichni brokeři dnes nabízejí pro své obchodníky mnoho bonusů. Je to logické, skrývá se v tom výhodný obchodní tah, který ale může být výhodný i pro vás. Bonus navyšuje váš základní kapitál o nějakou extra částku, záleží na aktuální nabídce daného brokera.

Bonusy lze rozlišit na dva základní druhy: na bonusy „deposit“ a na bonusy „no deposit“. Rozdíl mezi deposit a no deposit bonusy je velmi zásadní. Jde totiž o to, jak a kdy budete moci s finančními prostředky navíc naložit.

Deposit bonus


Deposit bonusy spočívají v tom, že dostanete navíc nějakou určitý peněžní obnos, ale je to podmíněno tím, že nejprve vložíte peníze na svůj reálný účet. Pak můžete dostat bonus například 100%, takže ve skutečnosti můžete obchodovat s dvojnásobkem vloženého kapitálu. Peníze nejdou okamžitě vybrat. Závisí na podmínkách daného brokery – někde stačí nasbírat pár obchodních bodů, jinde zase musíte protočit větší obnos peněz, například desetinásobek bonusové částky. Deposit bonusy jsou velmi časté u brokerů pro binární opce.

Jestliže byste chtěli jít více do hloubky, tak se dají dále vydělovat druhy deposit bonusů. Uvedeme si dva: first deposit bonus a bonus upon additional deposit.

First deposit bonus


Jedná se o bonus na první vklad. Tento typ bonusu je u binárních brokerů tím nejčastějším a je buď udělován jako stanovené procento z prvního vkladu (limitováno) nebo jak pevně daná částka.

Upon additional deposit
Zde hovoříme o bonusu na další vklad. U binárních brokerů jej tak často nevidíme, málokterý ho nabízí.

No deposit bonus


No deposit je vcelku jasným bonusem. Nemusíte nic vkládat a finanční prostředky, které dostanete navíc, jsou okamžitě k dispozici pro vaše obchodování, přičemž s nimi lze obchodovat jako s reálnými penězi. Společné těmto bonusům je, že pokaždé čekáte, až naobchodujete určitý objem obchodů, až poté si můžete své peníze vybrat. Tento typ bonusu je typický pro forexové brokery, nikoliv pro brokery binární. S depositem bonusem můžete začít obchodovat  u Plus500.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *